Baruwa

Strona główna » Partnerzy » POMInnO

POMInnO

Reklamy

Pominno logo

 

POMInnO Sp z o.o. Jest to organizacja badawcza non-profit, która powstała w 2013 roku na bazie Pomorskiego Centrum Badań i Technologii Środowiska (POMCERT) (www.pomcert.pl), który powstał jako jednostka międzyuczelniana w 2003 roku w celu stymulowania badań, doradztwa i innowacji w ramach ochrony środowiska i energii odnawialnej w województwie pomorskim. Zespół POMInnO, w poprzedniej organizacji brał udział w kilku międzynarodowych projektach w zakresie zarządzania substancjami biogennymi (1) BALTIC MANURE (BSR 2010-2013), w którym innowacyjne praktyki zastosowania obornika zostały opisane i promowane w całym regionie ; (2) Wetlands, Algae, Biogas – WAB (SBP 2010-2012), gdzie badano możliwości fermentacji metanowej biomasy opartej na roślinach słodkowodnych i glonach morskich, a poferment był wykorzystywany jako substytut nawozów rolniczych, (3) NORWET (Granty EOG , Norweskiego Mechanizmu Finansowego, 2008-2011), gdzie małe, hydrofitowe oczyszczalnie ścieków na terenach wiejskich zostały zaimplementowane i przetestowane. Oprócz badań personel posiada również bogate doświadczenie w szkoleniach środowiskowych, rozwoju i zarządzaniu projektami w dziedzinie rolno-środowiskowego, stymulacji innowacji poprzez umożlwienie dialogu między partnerami naukowymi i organizacjami  biznesowymi.

 

Andrzej Tonderski, dr inż., Wiceprezes Zarządu. Wykształcenie i doświadczenie: mgr inż., inżynieria środowiska (Politechnika Gdańska), doktorat (Linköping University, Wydział Studiów wodnych i ochrony środowiska). – Kontrola strumieni składników odżywczych w dużych dorzeczach, konsultant (AF International ENVISTON, SMHI). Od 2003 do 2013 roku dyrektor POMCERT, koordynator projektów międzynarodowych instytucjonalnych: BALTIC MANURE, BIOENERGY PROMOTION, 21 Tech RECO (all BSR INTERREG), OFF.ER, WAB, RESCHAINS, SBP Capacity Building Project (lider) (all South Baltic Programme), NORWET (EOG / Norweski Mechanizm Finansowy), Prezes Zarządu BioBaltica Ltd. (2010-2012) partner Projektu BSR HealthPort, animator klastrów BioEcoChem i Klimapomerania mających na celu stymulowanie współpracy między MŚP, nauką i administracją. Były ekspert merytoryczny i członek Komitetu Sterującego reprezentującego Polskę w konsorcjum zarządzającym programem ERA-NET PLUS BONUS. Dziesięć publikacji dotyczących strumieni składników odżywczych w dużych dorzeczach. kilka publikacji dotyczących oczyszczania ścieków, piętnaście publikacji w sektorze energetycznym.

Agnieszka Hylla-Wawryniuk, biolog. Dyplom w Uniwersytecie Gdańskim; studia podyplomowe: Analityk GIS w Uniwersytecie Gdańskim. Współpracowała z Lasami Państwowymi, Uniwersytetem Gdańskim i organizacjami pozarządowymi (Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, WWF Polska) zaangażowanymi w  ochronę przyrody i bioróżnorodności oraz edukację ekologiczną. Od 2009 r. zaangażowana w badania nad ssakami morskimi w polskiej części Bałtyku prowadzone przez WWF Polska we współpracy ze Stacją Morską w Helu.

 

Więcej informacji

Reklamy
%d blogerów lubi to: